Beebide ja väikelaste treening

Beebide ja väikelaste treening

NB! Üritus lükkub sügisesse!

Sportlik eluviis saab alguse juba lapsepõlvest, seega ootame treenima koos lapsevanemaga nii beebisid kui väikelapsi.

Treening toimub töötoa vormis rohkete praktiliste võtetega, mille eesmärk on arendada vastavalt vanusele lapse oskusi, õppida tajuma ümbrust ja suhtlemist teistega. Kaasa saab lastele ja emadele häid uusi emotsioone ja kogemisi.

Kell 10 alustab 3. elukuust kuni kõndijateni ehk umbes 1aastani pisikeste grupp – Treeningutel teeme beebidele eakohaseid harjutusi ja massaazi, proovime erinevaid kandmisviise, kasutame erinevaid palle ja asendeid ning kõige selle juures keskendume ka iseendale, tehes koguaeg harjutusi kogu trenni vältel. Lapsed on jaotatud oskuste järgi gruppidesse. Emadel tugevdab lapsega koos regulaarne treenimine rasedusega nõrgaks jäänud lihaseid, isadel annab juurde kindlustunnet lapsega julgemalt mängida ja lapsel aitab võimlemine kaasa eakohasele motoorsele arengule. Trenni lõppedes on võimalik kohe imetada ja samas on meil ka juturing.

Treeningusse võta kaasa:

Emmele – sportlik riietus, joogivesi, treeningrätik, beebi kandelina või kandekott.
Beebile – pika varrukaga body, sokid, pikad püksid, alustekike, mängulelu, hügieenitarbed ja beebi suu pühkimiseks väike rätik või sall.


Kell 11.00 alustab kõndijate ehk 1-2aastaste laste grupp – see võimlemistund on mõeldud just kõndima hakanud väikelastele koos vanematega. Tunni eesmärk on lapse eakohase kehalise ja liigutusliku arengu tagamine. Tunnis kogeme baasmotoorseid tegevusi erinevates tingimustes – liikumine (kõnd, jooks, hüpped, ronimine jne), erinevad liigutuste sooritused (käte-jalgade tõstmine, langetamine, sirutamine, kõverdamine, keha pööramine, painutamine, kallutamine jne), käte osavust ja lihastunnetust parandavad mitmesuguseid vahendeid käsitsedes (palli viskamine, püüdmine, veeretamine/põrgatamine, vahendi lükkamine, vedamine, kandmine jne) ja palju tasakaalu harjutusi. Kõikides tegevustes on vanemad aktiivselt kaasatud.

Riietuda sportlikult ja kaasa võtta joogivett.


Millal? 8. juunil, kell 10.00 ja 11.00.
Grupi suurus
: kuni 12 beebit ja kuni 15 väikelast.
Kus? Mia Lastekeskus.


Treener Triinu Spriit

Triinu on kahe lapse ema, annab rasedate, emade, beebide ja väikelaste treeninguid MyFitness spordiklubis ja on perearstikeskuses ka imikute ujutaja, treener, massöör ja doula.


Töötoa hind on 13 eurot/laps, tasumine toimub ettemaksuna arve alusel. Töötoa eest tasu ei tagastata, välja arvatud juhul, kui töötuba jääb ära Miast või tegijast tingitud põhjustel.

Mia ♥ Sind