Sügisel 2019 alustab laste joogaring + video

Sügisel 2019 alustab laste joogaring + video

Mial on hea uudis kõigile, kes on Kosel puudust tundnud joogaringist, kus saaksid käia pere pisemad lapsed. Avame Mia Lastekeskuses joogaringi, mis on mõeldud 1-3-aastastele koos emadega ja 3-5-aastastele lastele. Ring alustab sügisel 2019!

Mis me teeme joogatunnis?

Joogatunnis on kõige olulisemal kohal mäng. Mäng, mille käigus me õpime erinevaid jooga asendeid ja nende kasulikkust, koordinatsiooni, venitus-lõdvestust ja teeme tutvust ka meditatsiooni võlumaailmaga. Läbi tunni tegevuste me toetame lapse loovust, fantaasiat, koostööd ja osavust. Tunnis on oma kohal ka huvitavate ja õpetlike lugude jutustamine, mille loomisele on kaasatud ka lapsed. Lastejooga eesmärk on tunnis luua keskkond, kus laps tunneb end hoitud ja turvaliselt, kus ta on vastuvõetud täpselt sellisena, nagu ta on.

Praktilisi nõuandeid

Joogatundi tulekuks pane selga endale mugavad riided. Tunnis oleme eelistatult paljajalu, seega on mõnusam tundi tulla sokkides, mida on hea soovi korral ära võtta. Kaasa võib võtta oma pleedi või õhukese teki. Matid on kohapeal. Tunni lõpus õpetaja pakub vahest tervislikke ampse, seega kui lapsel on toidutalumatus, allergia või välistate tema menüüst teatud toiduaineid, andke sellest eelnevalt teada.

Juhendaja Tiina Tõemets

Tiina on tegelenud joogaga üle 15 aasta ning otsinud oma teed. 2017. aastal läbis lastejooga õpetajate kursuse ja sellest ajast alates tegeleb lastega nii Kosel kui Kose-Uuemõisas. Tiina on töötanud lasteõena ning praegu on pühendunud laste heaolu edendamisele projektitöö kaudu. Peres kasvab kaks teismelist poega.

Registreerumine

Tasuta näidistund kõigile huvilistele toimus 27. aprillil 2019.

Joogaringiga alustame sügisel 2019. Seni saab registreeruda huvilisena infolisti.

Kirjuta: lastekeskus ät koerhaldjasmia.eu

Näidistund

Grupi suurus

Grupi avame siis, kui täitub minimaalselt 5 osalejat. Grupi maksimaalne suurus 10 last või vanema ja lapse tunnis 5 peret.

Joogaringi toimumine

Ühe treeningu kestus 45 minutit.

Joogaring hakkab toimuma 1 kord nädalas.

Kui osalejaid on edaspidi regulaarses ringis rohkem, teeme vanusegrupid eraldi gruppideks. Trennid toimuvad siis järjestikuliselt ühel päeval.

Kuutasu

Joogaringis osalemiseks sõlmitakse leping üheks õppeaastaks Mia Lastekeskuse ja lapsevanema vahel. Lepingut saab allkirjastada eelnevalt Mia Lastekeskuses lahtiolekuaegadel kui ka digitaalselt.
Õppeaasta algab 1. septembril ja lõpeb 30. juunil.

Kuutasu: 17 eurot. Tasumine toimub arve alusel. Kaks last ühest perest on 24 eurot kuus, vanema ja lapse tunnid 24 eurot kuus.

Kui laps soovib ringist  lahkuda õppeaasta kestel, peab lapsevanem sellest teatama esindajale hiljemalt 25. kuupäevaks. Laps arvatakse ringist välja alates teatamisele järgnevast kuust ning eelmise kuu arve tuleb tasuda.

Osalustasu tuleb tasuda terve õppeaasta vältel igakuiselt, olenemata sellest, kui tihti treeningutest osa võetakse, väljaarvatud erijuhtudel või arstitõendi olemasolul, tervislikel põhjustel.

Lapsevanem esitab plaanilise puudumise osas avalduse järgneva kuu kohta hiljemalt eelneva kuu 25. kuupäevaks e-kirja teel. Avaldusse märkida lapse nimi ja periood, mis kuupäevast kuupäevani laps ringist eemal viibib. Sellisel juhul puudutud kuu osalustasu tasuma ei pea.

Mia joogaring ei asenda treeningtundi, millest ringiliige on puudunud.

Lisainfo: lastekeskus ät koerhaldjasmia.eu